Hatice ERDALOğlumun sınav heyecanı yaşaması beni çok telaşlandırıyordu. Bir arkadaşım aracılığıyla tanıştık onunla, yüzündeki o kocaman gülümsemesi, kendinden emin duruşu ile daha elini sıkarken hissettim ondaki o pozitif enerjiyi. Oğlumla nasıl konuşacağımı öğretti bana, sihirli kelimeleri, cümleleri. Aslında aynı şeyi söylememize rağmen nasıl farklı etkiler bırakabileceğimizi fark ettirdi. Asıl önemli olanın Eren’in hissettiklerinin ve istediklerinin olduğunu. Çok rahat bir sınav süreci geçirdik, oğlum onunla her görüşmeden rahatlamış, mutlu ve hedefini bilerek çıkıyordu, sınav heyecanı da giderek azalıyordu. TEOG2 sınavına o kadar rahat girdi ki inanamadım. Rahat derken umursamaz değil; hedefini belirlemiş, çalışmalarını yapmış ve kendinden güvenen bir Eren olarak. Çok teşekkür ediyorum sana emeklerin için.

Eren ERDALAnnem bir öğrenci koçu ile görüşeceğimizi söylediğinde ne gerek var diye düşündüm önce ama Asena ablayla görüşmeye başladıktan sonra fikrim değişti. Onunla görüşmelerimizden hep mutlu ayrıldım, ne zaman motivasyonum düşse, sıkılsam, bunalsam onunla görüşmek istedim. O bana istediğim zaman her şeyi yapabileceğimi, planlı olarak çalışmanın önemini, hedef koymanın önemini ve hedefime nasıl ulaşacağım yönünde yollar öğretti. Bunların hepsini yaparken benim birey olduğumu, önemli olduğumu hissettirdi hep.

İmran ERGÜN

Asena BODUR, bizim sevgili öğrenci koçumuz... Sevgili Asena hayatımıza dahil olduğunda, oğlumuz ders çalışabiliyor fakat nasıl düzenli ve istikrarlı çalışmasını bilemiyordu. Bizler de anne ve baba olarak birçok şey biliyor fakat bilmediğimiz şeylerin farkında olmadan oğlumuza ne yapabileceğimizi bilmiyorduk. Asena BODUR ilk olarak daha kapıdan girerken gözlerinden yansıyan pozitif enerjisi ile yalnız oğlumuza değil bizlere de motivasyon oldu. Oğlumuzla çalışmalarında; kendisini çok bunaltmadan bilinçli olarak ve düzenli bir şekilde nasıl ders çalışabileceğiyle ilgili farkındalık yarattı. Sorumluluklarını yerine getirmede biraz tembellik yaşayan oğlumuza, bunun bir yük değil farkındalık ile keyif olabileceğini gösterdi.
Anne baba olarak bizlere gözden kaçırdığımız, ufak gibi görünen fakat son derece önemli olan “oğlumuzu görme ve anlamada” ayrıntıları görmemizi sağladı. Oğlumuzun korkularına dikkat çekti, onun sayesinde kendimizi başka bir gözle değerlendirme şansı bulduk. Bitmek bilmez enerjisi ve güven veren duruşu ile bize, “biz bunu başarabiliriz” farkındalığını oluşturan sevgili koçumuz, yalnız dersler değil hayata dair özgün düşünceleri ve pozitif bakış açısı ile güzel duruşu ile dokundu. Teşekkürler sevgili Asena... Daha nice limanlarda, sihirli dokunuşların olsun, farkındalık ile.


Elif Ceren ÖZCANMerhaba, ben Ceren ve Asena abla sayesinde kendimi çok geliştirdim. Bana öğrettiği şeyler günlük hayatımda ve derslerimde çok işe yaradı. Tam bir yıl boyunca üzerinde çalıştığımız metodları kullandım ve bunları hayatım boyunca kullanmaya devam edeceğime eminim. Mesela en çok işime yarayan sihirli metod “benim kütüphanem”. Her çalışmamdan önce ve sonra uğradığım bu hayali yer gerçekten de öğrendiğim bilgileri gerçekten de sınav sırasında bana hatırlatıyor. En sık kullandığım şey ise diyafram nefesi. Sinirlendiğimde, rahatlamak istediğimde, uyuyamadığımda imdadıma yetişen bu öenmli yöntemi kesinlikle herkes denemeli. Daha birçok şey üzerine çalıştık; sunum yaparken kendine güvenme, hızlı okuma, hikayeleme ile hatırlama,... Eminim ki bu metodlar olmasa derslerde kendime güvenim daha az olurdu. Asena abla hem çok değişik ve işe yarar şeyler öğretiyor hem de hiç sıkılmıyorsunuz.